نرم افزارهای برتر برای ارزیابی عملکرد سازمان

با سلام خدمت شما همراهان گرامی. زهرا ایزدی هستم که در تیم سها، از بخش تولید محتوای وب سایت شرکت نرم‌افزارهای مدیریتی آبان با شما در ارتباط می‌باشم. آیا تا به حال در مورد بهترین و مناسب‌ترین نرم‌افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان‌ها شنیده‌اید؟ به طور کلی نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان یک ابزار کاربردی برای مدیران است که برای مشاهده، مدیریت و ارزیابی عملکرد سازمان‌ در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. این نرم افزار به مدیران کمک می‌کند تا به صورت هدفمند عملکرد سازمان یا شرکت خود را ارزیابی کرده و نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنند. در ادامه، ابتدا نگاهی به مفهوم نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان خواهیم داشت و پس از بررسی ضرورت استفاده از این نرم افزار، چند مورد از بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نرم افزارهای برتر برای ارزیابی عملکرد سازمان
نرم افزارهای برتر برای ارزیابی عملکرد سازمان

نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان چیست؟


نرم‌افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان شامل مجموعه‌ای از ابزارها و قابلیت‌هاست که به مدیران امکان می‌دهد عملکرد سازمان را در زمینه‌های مختلف مالی، عملیاتی، منابع انسانی، مشتریان و … ارزیابی کنند. این نرم افزار معمولا شامل معیارها و شاخص‌های ارزیابی است که بر اساس آن‌ها می‌توان عملکرد سازمان را تحلیل کرد.

با استفاده از نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان، می‌توان اهداف و استراتژی‌های سازمان را با عملکرد واقعی آن مقایسه کرد و نتایج را به صورت گزارشات و نمودارها به تصویر کشید. این نرم افزار به مدیران و کارکنان امکان می‌دهد تا بهبودهای لازم را در سازمان اعمال کنند و تصمیمات استراتژیک را بر اساس داده‌های قابل اعتماد بگیرند. در حقیقت نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان، راهکاری عالی برای دستیابی هر چه بهتر به اهداف و برنامه‌های سازمان است.

نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان
نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان

چرا نرم‌ افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان ضروری‌اند؟


یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما هم ایجاد شده باشد، این است که چرا نرم‌ افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان ضروری‌اند؟ در ادامه پاسخ این سوال را بررسی می‌کنیم.

بررسی عملکرد سازمان به صورت هدفمند

این نرم افزارها به مدیران امکان می‌دهند تا عملکرد سازمان را به صورت سیستماتیک، هدفمند و با در نظر گرفتن شاخص‌های مختلف ارزیابی کنند. برای مثال، می‌توان سازمان را در هر کدام از زمینه‌های وضعیت مالی، شرایط عملیاتی، عملکرد کارکنان، رضایت مشتریان، میزان پیشرفت پروژه‌ها و … به طور دقیق مورد بررسی قرار داد. به این ترتیب، مدیران می‌توانند نقاط ضعف و قوت سازمان خود را شناسایی کنند و در صورت نیاز، تغییراتی را در روند کار سازمان ایجاد کنند.

بررسی روند پیشرفت

با استفاده از نرم افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان، می‌توان پیشرفت سازمان را در طول زمان اندازه‌گیری کرد. این نرم افزارها به مدیران و کارکنان سازمان‌ها این امکان را می‌دهند تا اهداف و استراتژی‌های مدنظر سازمان را با عملکرد واقعی مقایسه کرده و نتایج بدست آمده را به شکلی قابل فهم، به تصویر بکشند. برای مثال، می‌توان روند پیشرفت را از طریق جداول و نمودارهای مختلف ارائه داد. اندازه‌گیری پیشرفت از طریق این نرم‌افزارها، به مدیران کمک می‌کند تا بهبودهای لازم را در سازمان اعمال کنند و تصمیمات استراتژیک خود را بر اساس داده‌های قابل اعتماد بگیرند.

بهبود عملکرد سازمان

استفاده از بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان، در نهایت منجر به پیشرفت و بهبود عملکرد سازمان می‌شود. ارزیابی عملکرد سازمان، با هدف کمک به بهبود وضعیت آن در زمینه‌های مختلف صورت می‌گیرد. وقتی نقاط ضعف و قوت شناسایی شوند، می‌توان نقاط ضعف را اصلاح کرد و نقاط قوت را نیز ارتقا و بهبود داد. به این ترتیب، سازمان رشد قابل توجهی را در شاخص‌های مدنظر مدیران، تجربه خواهد کرد.

افزایش شفافیت و انگیزه در کارکنان

استفاده از نرم افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان شفافیت را در سازمان افزایش می‌دهد. کارکنان با ارائه بازخورد و ارزیابی‌های منظم، می‌توانند درک بهتری از عملکرد خود و بخش‌های مختلف سازمان داشته باشند. افزایش شفافیت، سبب افزایش انگیزه در کارکنان می‌شود. وقتی انگیزه کارکنان افزایش پیدا کند، تلاش می‌کنند تا بهترین عملکرد را ارائه دهند و روز به روز خود را بهبود و ارتقاء دهند. ارتقاء سطح عملکرد و مهارت‌های کارکنان، در نهایت منجر به بهبود عملکرد کلی شرکت می‌شود.

افزایش شفافیت و انگیزه در کارکنان با نرم افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان
افزایش شفافیت و انگیزه در کارکنان با نرم افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان

بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان


تنوع نرم افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان بسیار زیاد است و هر کدام از این نرم افزارها، دسته‌ای از قابلیت‌ها و ویژگی‌های کاربردی را در اختیار مدیران سازمان‌ها قرار می‌دهند. تنوع این نرم افزارها، انتخاب بهترین گزینه را برای برخی از مدیران دشوار می‌کند. به همین دلیل در ادامه چند مورد از بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان را بررسی می‌کنیم.

نرم افزار Trakstar

یکی از بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان، نرم افزار Trakstar است. این نرم افزار قابلیت‌های خوبی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد و به همین دلیل به یکی از بهترین نرم افزارها در این زمینه تبدیل شده است. از قابلیت‌های این نرم افزار می‌توان به بررسی، نظرسنجی‌های تعاملی، ردیابی اهداف، ارائه محتوا، توسعه مهارت، گزارش وضعیت کارکنان، رصد روندهای مختلف سازمان، شناسایی فرصت‌ها و انجام اقدامات گوناگون اشاره کرد.

نرم افزار Lattice

نرم افزار Lattice، یکی از بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان در زمینه ارزیابی کارکنان است. این نرم افزار با هدف رشد و بهبود عملکرد کارکنان، قابلیت‌هایی مانند مدیریت مستمر عملکرد، نظرسنجی‌های تعاملی، مدیریت پاداش و ابزارهای توسعه شغلی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد. این نرم افزار به بیش از 5000 مشتری در سراسر جهان از جمله شرکت‌های Slack، Cruise و Reddit خدمات ارائه می‌دهد.

نرم افزار PerformYard

نرم افزار PerformYard یکی دیگر از بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان است که با رابط کاربری آسان، بسیار محبوب شده است. قابلیت‌های این نرم افزار شامل بررسی‌ عملکرد، مدیریت اهداف، بازخورد مستمر و نظرسنجی‌های تعاملی است. گردش‌های کاری مدیریت عملکرد، ابزارهای تعاملی و داشبورد‌های نرم افزار PerformYard به شما کمک می‌کنند تا اقدامات لازم را برای رسیدن به اهداف سازمان انجام دهید. این نرم افزار مزایای سادگی، تعامل، انعطاف پذیری و عملکرد عالی را به صورت همزمان در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توان با استفاده از آن، فرهنگ سازمانی را بهبود و ارتقا داد.

نرم افزار Reviewsnap

نرم افزار Reviewsnap یکی از بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان‌هاست که به صورت آنلاین کار می‌کند. این پلتفرم قابلیت‌هایی مانند بررسی عملکرد، بازخورد 360 درجه، یادداشت عملکرد، تنظیم اهداف و گزارشات را در اختیار شما قرار می‌دهد. قابلیت‌های آماری این نرم افزار، در شناسایی نقاط قوت و ضعف کارکنان و بخش‌های مختلف سازمان به مدیران کمک می‌کند.

بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان‌
بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان‌

نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان صدف

یکی از بهترین نرم افزارهای ایرانی ارزیابی عملکرد سازمان، نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان صدف است. اگر امکان کار با نرم افزارهای خارجی ارزیابی عملکرد سازمان را ندارید، بهترین گزینه برای شما نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان صدف است. این نرم افزار توسط شرکت آبان سیستم ارائه می‌شود و با دارا بودن رابط کاربری فارسی، می‌تواند انتخابی عالی برای دستیابی به اهداف کلان و بهبود مستمر عملکرد سازمان باشد. شرکت آبان سیستم، نسخه دموی این نرم افزار را نیز در اختیار مدیران محترم سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار می‌دهد تا پس از بررسی این نرم افزار و آشنایی کامل با مزایا و قابلیت‌های آن، نسخه کامل را تهیه کنند.

شرکت آبان سیستم پارس، بهترین نرم افزارها و سیستم‌های مدیریتی را با هدف کمک به بهبود عملکرد سازمان و شرکت‌ها ارائه می‌دهد. از بهترین محصولات این شرکت، می‌توان به نرم افزار داشبورد مدیریت، نرم افزار هوش تجاری و نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان اشاره کرد. این سیستم‌ها می‌توانند در کنار یکدیگر، تجربه بهبود قابل توجه عملکرد سازمان را برای مدیران به ارمغان بیاورند.

سوالات متداول


نرم افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان چیست و چه امکاناتی را فراهم می‌سازد؟

این نرم افزارها مجموعه‌ای از ابزارها و قابلیت‌هایی است که برای مشاهده، مدیریت و ارزیابی عملکرد سازمان‌ در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. از امکانات این نرم افزارها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقایسه اهداف و استراتژی‌های سازمان با عملکرد واقعی آن
 • ارائه نتایج به صورت گزارشات و نمودارها
 • دادن امکان به مدیران و کارکنان جهت اعمال بهبودهای لازم در سازمان و اتخاذ تصمیمات استراتژیک بر اساس داده‌های قابل اعتماد
 • تحلیل عملکرد سازمان و ارائه راهکاری عالی برای دستیابی هر چه بهتر به اهداف و برنامه‌های سازمان

چرا استفاده از نرم‌ افزارهای ارزیابی عملکرد سازمان ضرورت دارد؟

 • بررسی عملکرد سازمان به صورت هدفمند
 • بررسی روند پیشرفت
 • بهبود عملکرد سازمان
 • افزایش شفافیت و انگیزه در کارکنان

بهترین نرم افزارها برای ارزیابی عملکرد سازمان کدام‌اند؟

 • نرم افزار Trakstar: از قابلیت‌های این نرم افزار می‌توان به بررسی، نظرسنجی‌های تعاملی، ردیابی اهداف، ارائه محتوا، توسعه مهارت، گزارش وضعیت کارکنان، رصد روندهای مختلف سازمان، شناسایی فرصت‌ها و انجام اقدامات گوناگون اشاره کرد.
 • نرم افزار Lattice: این نرم افزار با هدف رشد و بهبود عملکرد کارکنان، قابلیت‌هایی مانند مدیریت مستمر عملکرد، نظرسنجی‌های تعاملی، مدیریت پاداش و ابزارهای توسعه شغلی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد.
 • نرم افزار PerformYard: قابلیت‌های این نرم افزار شامل بررسی‌ عملکرد، مدیریت اهداف، بازخورد مستمر و نظرسنجی‌های تعاملی است.
 • نرم افزار Reviewsnap: به صورت آنلاین کار می‌کند. این پلتفرم قابلیت‌هایی مانند بررسی عملکرد، بازخورد 360 درجه، یادداشت عملکرد، تنظیم اهداف و گزارشات را در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • نرم افزار ارزیابی عملکرد سازمان صدف: یکی از بهترین نرم افزارهای ایرانی برای ارزیابی عملکرد سازمان است. این نرم افزار توسط شرکت آبان سیستم ارائه می‌شود و با دارا بودن رابط کاربری فارسی، می‌تواند انتخابی عالی برای دستیابی به اهداف کلان و بهبود مستمر عملکرد سازمان باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا